Оливера Тодоровић

Оливера Тодоровић, историчар, педагошки саветник. Рођена је 27. августа 1980. у Алексинцу, где је завршила гимназију, смер друштвено-језички. Основне студије историје завршила је 30. децембра 2003. на Одељењу за историју Филозофског факултета у Нишу, са просечном оценом 9,08. Поред формалног, стекла је знања и развијала вештине кроз неформално образовање на различитим акредитованим и стручним семинарима из области: историја, комуникација, управљање, медијација, информатичко образовање, демократизација и др. Запослена је у Гимназији „Бора Станковић” у Нишу као професор историје, а од 1. септембра 2021. обавља и послове помоћника директора. Од 2019. на Правном факултету у Нишу изводи припремну наставу за полагање пријемног испита из историје. Током рада са ученицима постигла је запажене резултате на такмичењима од општинског до државног нивоа из области историје, а и учествовала је у организацији бројних такмичења. У мају 2022. добила је награду „Професор који чини разлику” за несебични допринос у развоју и препознавању младих талената, коју додељује Ротаракт клуб Ниш – Константин Велики. Учествује у бројним домаћим и међународним пројектима чији је задатак, упознавање, повезивање и сарадња младих људи у региону.